Obróbka CNC

Obróbka CNC to skrót angielskiego wyrażenia Computerized Numerical Control, czyli skomputeryzowane sterowanie numeryczne. Tak właśnie określa się technologię precyzyjnego wytwarzania części przy użyciu maszyn, które wyposażone są w mikrokomputery. Produkty i półprodukty wytwarzane są zatem w sposób niemal całkowicie zautomatyzowany.

Na czym polega obróbka blach i obróbka metali CNC

Obróbka CNC polega na usuwaniu warstw materiału przy użyciu narzędzia skrawającego. W efekcie uzyskiwany jest element o pożądanym kształcie, który jest niezwykle precyzyjnie wykonany. W odróżnieniu od konwencjonalnej obróbki skrawaniem, w przypadku obróbki cnc czynności całego procesu przejmuje odpowiednio zaprogramowany komputer.

Produkcję danego elementu przy zastosowaniu opisywanej metody można podzielić na trzy etapy: projektowanie komputerowe, przetwarzanie materiału i wykonanie konkretnego elementu. To właśnie podczas ostatniej fazy ma miejsce obróbka cnc.

Zalety stosowania obróbki CNC

Obróbka skrawaniem cnc to metoda, która wyróżnia się niezwykłą precyzyjnością oraz dokładnością podczas wytwarzania elementów. Oprócz tego spośród jej zalet można wymienić także:

 • elastyczność procesu produkcyjnego – modyfikacje w zakresie istniejącego już programu;
 • skrócenie całego procesu produkcyjnego;
 • wydajność;
 • oszczędność czasu i materiału, co pozwala na optymalizację kosztów produkcji;
 • minimalizacja błędów podczas wytwarzania;
 • bezpieczeństwo personelu;
 • precyzyjność przy wykonaniu nawet skomplikowanych elementów;
 • możliwość wykonania większej ilości elementów o identycznym kształcie.

Usługi CNC – materiały obrabiane w naszej firmie

Obróbka metali cnc to nasza specjalność. Wykorzystujemy rozwiązania nowoczesnych technologii, by dostarczać naszym klientom produkty spełniające ich oczekiwania oraz założenia projektowe. Nasza oferta obejmuje szeroki zakres usług cnc, do których należą m.in.: obróbka aluminium cnc, obróbka blach, obróbka stali.

Obróbka aluminium CNC

Obróbka aluminium cnc wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Wybór odpowiednich parametrów takich, jak prędkość obrotowa, ustawienie i moc maszyn cnc będzie zależał od rodzaju stopu.

Obróbka stali CNC

Obróbka metali cnc jest dziedziną, która wymaga od personelu doświadczenia, wiedzy i umiejętności. Dzięki temu mamy pewność, że proces obróbki będzie realizowany w sposób wydajny i efektywny, z uwzględnieniem właściwości obrabianego materiału. Obróbka stali (w tym stali nierdzewnej) to kolejny element naszej oferty. Stal jest niezwykle powszechna ze względu na swoją funkcjonalność i właściwości. Proces jej obróbki wymaga zastosowania odpowiednich maszyn (tokarek i frezarek), jak również zapewnienia odpowiednich warunków podczas obróbki.

Obróbka CNC metali – stosowane metody

W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, to wyróżnić możemy różne metody obróbki cnc. Każdą z nich wykonać możemy przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Wyróżniamy zatem:

 • toczenie cnc – obrabiany materiał obraca się, a noże tokarskie nadają mu odpowiedni kształt poprzez usuwanie kolejnych warstw;
 • frezowanie cnc – obrabiany materiał jest nieruchomy, a narzędzia frezarskie wykonują ruch obrotowy; obracając się narzędzia ścinają wierzchnią warstwę elementu;
 • ploterowanie – docinanie materiału po obrysie, metoda stosowana przy płaskich elementach.

Zastosowanie obróbki CNC w poszczególnych branżach

Obróbka cnc charakteryzuje się wszechstronnością zastosowania. Z tego właśnie powodu wiele gałęzi przemysłu sięga po rozwiązania, które oferuje ta technologia. Najczęściej metoda jest stosowana w:

 • branży motoryzacyjnej;
 • przemyśle lotniczym;
 • produkcji maszyn;
 • przemyśle ciężkim;
 • przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Obróbka skrawaniem CNC – dlaczego warto nas wybrać?

Nasz firma to zespół profesjonalistów. Dysponujemy wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Usługi cnc, które oferujemy wyróżnia niezwykła precyzja i rzetelna dbałość o realizację założeń projektu. Dysponujemy wysokiej klasy narzędziami oraz maszynami, których działanie oparte jest na zaawansowanej, nowoczesnej technologii. Do każdego zadania podchodzimy z zaangażowaniem, nie boimy się podejmować wyzwań. Usługi cnc, które świadczymy to m.in.: obróbka aluminium, obróbka blach czy stali.

Gwarantujemy wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia oraz transparentne warunki współpracy.