Cięcie CNC

Cięcie CNC to nowoczesna metoda obróbki, podczas której wykorzystuje się nowoczesne, sterowane komputerowo maszyny. Dzięki temu w profesjonalny sposób można ciąć różnego rodzaju materiały, zachowując jednocześnie niezwykłą precyzję i dokładność.

Wycinanie CNC zapewnia z pewnością lepsze efekty od tradycyjnego wycinania przy wykorzystaniu takich narzędzi, jak piła. Jest alternatywą w stosunku do klasycznych metod, dzięki wykorzystaniu komputerowo sterowanych urządzeń numerycznych. Technologia pozwala uzyskać elementy o skomplikowanych kształtach, jak również ich powtarzalność.

Do najbardziej rozpowszechnionych metod cięcia CNC zaliczamy cięcie laserowe, cięcie wodą, cięcie plazmowe, cięcie gilotyną lub przy wykorzystaniu elektronarzędzi.

Na czym polega wycinanie / cięcie CNC

Wycinanie CNC to proces, do którego należy się odpowiednio przygotować. Metoda wymaga wcześniejszego zaprojektowania cięcia przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania. W kolejnym etapie urządzenie wykonuje obróbkę elementu zgodnie z projektem. Cięcie CNC wykonywane jest automatycznie. Podczas całego procesu ingerencja człowieka ogranicza się jedynie do programowania i nadzorowania maszyny.

Zalety i możliwości cięcia CNC

Zalety cięcia CNC są liczne. Wśród najważniejszych warto wyróżnić:

  • wysoka precyzja cięcia – wycinanie elementów drobnych, co jest trudne do osiągnięcia przy zastosowaniu tradycyjnych metod;
  • możliwość wykonania wielu detali o takich samych parametrach;
  • ograniczenie ilości odpadów;
  • zostaje zachowana wysoka jakość obrabianego materiału – gładka i czysta powierzchnia cięcia;
  • zachowanie pierwotnych właściwości obrabianego materiału;
  • minimalny udział człowieka w procesie .

Cięcie CNC – metody stosowane w naszej firmie

Obróbka skrawaniem to specjalność naszego zespołu. Oferujemy szeroki zakres usług, które obejmują m.in. frezowanie cnc, toczenie cnc, gwintowanie czy szlifowanie. Jesteśmy w stanie zrealizować najbardziej skomplikowane zlecenia. Nasza oferta to również usługi cięcia CNC, których zakres obejmuje:

  • usługi cięcia gilotyną – użycie nożyc gilotynowych pozwala na długie i proste cięcia arkuszy blachy;
  • usługi cięcia laserem –  wykorzystanie wiązki lasera pozwala na dokładne odtworzenie każdego z elementów projektu nie tniemy laserem;
  • usługi cięcia cnc z wykorzystaniem wykrawarki CNC – możliwość wycinania złożonych kształtów w szybkim tempie.

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości usług, terminowości i fachowym wsparciu to zapraszamy do współpracy. Skontaktuj się z nami, a my

Przykładowe wykorzystanie cięcia CNC

W dzisiejszych czasach wycinanie CNC ma szerokie zastosowanie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii proces cięcia jest wydajny. Wytwarzane elementy całkowicie spełniają oczekiwania oraz założenia projektowe.

Cięcie blach CNC

Wycinanie CNC to nowoczesny proces technologiczny charakteryzujący się precyzją i efektywnością. Wykorzystanie urządzeń sterowanych komputerowo umożliwia niezwykle dokładne cięcie blachy, które dodatkowo wyróżnia szybkość i niezawodność. Wytwarzane elementy odpowiadają założeniom projektowym niezależnie od liczby wykonanych egzemplarzy.

Części zamienne do przemysłu

Technologia CNC znajduje zastosowanie podczas produkcji części zamiennych do różnych gałęzi przemysłu. Na podstawie dostarczonej dokumentacji i założeń projektowych metoda pozwala uzyskać elementy, które w pełni odpowiadają potrzebom danej branży. Obróbka CNC jest metodą niezwykle wydajną i precyzyjną. Umożliwia optymalizację kosztów oraz czasu produkcji.

Elementy konstrukcyjne

Wycinanie CNC odbywa się z użyciem narzędzi sterowanych komputerowo. Pozwala na wytwarzanie elementów, które posiadają równej jakości powierzchnię krawędzi cięcia. Metoda nie zaburza stabilności termicznej materiału. Umożliwia to wykonywanie różnego rodzaju elementów konstrukcyjnych. Często realizowane są projekty pod indywidualne zamówienie. Stosowana metoda pozwala bowiem uzyskać niemal dowolne kształty elementów, odpowiadające potrzebom i spełniające pożądane funkcje.