W 2016 roku ponownie nawiązaliśmy współpracę z Politechniką Łódzką i mamy przyjemność realizować projekty dla największego centrum fizyki cząstek na świecie – CERN.

Wspólnie z innymi firmami, modernizujemy sieć bezpieczeństwa dla Wielkiego Zderzacza Hadronów, czyli największego na świecie akceleratora cząstek. Nasze ultraszybkie rozłączniki prądu stałego pozwolą zapewnić bezpieczeństwo przy badaniu i odkrywaniu kolejnych cząstek elementarnych.

W latach 2014-2015 firma Jakubowski-Mechanika, brała udział w projekcie (zaprojektuj i wybuduj) ARUZ budowanym dla Technoparku Łódź, jako podwykonawca firmy Ericpol Sp. z o.o. będącej głównym wykonawcą. Autorem koncepcji budowy i działania ARUZ jest Politechnika Łódzka.

Zlecenie polegało na zaprojektowaniu oraz wykonaniu konstrukcji wsporczej i układu chłodzenia dla urządzenia ARUZ, czyli Analizatora Rzeczywistych Układów Złożonych, który będzie służył głównie chemikom i fizykom do wykonywania skomplikowanych obliczeń.

Konstrukcja ma około 4,5m wysokości, a okrąg który tworzy ma 16m średnicy. Zamontowano na niej płyty chłodzące, które zapewniają optymalną temperaturę dla elektroniki.  Zlecenie obejmowało również montaż krat pomostowych, koryt kablowych, wykonanie zasilenia hydraulicznego do płyt chłodzących oraz wiele dodatkowych części tak jak kątowniki, wsporniki, poprzeczki, śruby, tuleje,  łączniki, stopy maszynowe, rury i rozdzielacze, koryta kablowe ze stali ocynkowanej, barierki, drabiny oraz schody.

Dzięki precyzyjnemu wykonaniu wszystkich części konstrukcji, praca przy jej montażu była przyjemnością i nie stwarzała żadnych problemów, co nie zawsze jest standardem przy konstrukcjach tej wielkości.

Zapraszamy do składania zapytań również na duże konstrukcje i projekty takie jak ten. Jesteśmy pewni, że poprzez wykonanie tego zlecenia sprawdziliśmy się  i pokazaliśmy, że nasza firma jest w stanie wykonać tak skomplikowane i duże zlecenia, mimo wszystkim trudnościom, na które podczas ich realizacji możemy napotkać.

Więcej informacji o projekcie ARUZ znajdziecie Państwo na stronie https://www.dmcs.p.lodz.pl/aruz